دسترسی سریع

اطلاعات تماس

موبایل : 09185776900 – 09180846900 تلگرام
شماره دفتر : 08734238270
ایمیل : info[at]banehsplit.com
کانال تلگرام : @banehsplit
آدرس : کردستان-بانه-پاساژ مادر پلاک 127

مشاوره در تلگرام

مشاوره رایگان در خرید از طریق تلگرام

09185776900 – تلگرام

09180846900 – تلگرام

09188785989
با ما در تماس باشید

راهنمایی انتخاب کولرگازی

راهنمایی انتخاب کولرگازی

نویسنده : Uncategorized

خرید کولرگازی

                                                                                    راهنمایی انتخاب و خرید کولرگازی

 

سوالات متداول که در خرید کولرگازی برای شما پیش می اید و برخی از این سوالات رو فروشگاه بانه اسپلیت توانسته به آن ها جواب بدهد که مربوط به انتخاب نوع کولرگازی چگونگی نصب آن قبل از خرید کولرگازی.

امید است مطالعه. این مطالب که توسط فروشگاه بانه اسپلیت تهیه شده جواب مناسبی برای هموطنان گرامی باشد.

 

1-مشخصات برند در زمینه خرید کولر گازی :
بهتراست که قصد خرید کولرگازی دارید برندی رو انتخاب کنید که در جهان شناخته شده باشد ولی این با تنهاکافی نیست باید کولر گازی مورد نظر دارای خدمات پس ازفروش باشد وقیمت کولرگازی با ویژگی محصول همخوانی داشته باشد لازم است درحین خرید کولرگازی به برچسپ انرژی برروی کولر گازی اسپلیت توجه خاصی داشته باشیم.

 

2-کولر گازی کم مصرف چه نوع کولری است ودارای چه خوصیاتی است؟
بیشتر مشتریان به قیمت کولرگازی توجه میکنند وسپس به میزان انرژی اماگاهی به علت کمبود بودجه راضی به خرید کولرگازی با درجه مصرف انرژی Bنیز می شوند.محصولات کولرگازی بارده کیفی A+(آپلاس)ویاA++(آتوپلاس)در بازار وجود دارند وهمگی به طور میانگین 40درصد صرفه جویی انرژی دارند وبعضی از کولرها بارده کیفی A++یا 60 درصد ذخیره انرژی در کولرگازی هستند موتور های اینورتر به عنوان کم مصرف ترین موتور کولرهای گازی شناخته میشوند وبهتر است مشتریان گرامی باتوجه به فضایی موردنظرخود اسپلیت باقدرت مناسب انتخاب کنند واولویت خرید رابه میزان انرژی متمرکز کنند.

 

3-خدمات نصب وپشتیبانی فنی چگونه انجام میگیرد؟
نصب وپشتیبانی توسط شرکت سراسر ارایه دهنده گارانتی درکل کشور انجام میشود که خدمات ان توسط فروشندهای فروشگاه بانه اسپلیت برای مشتریان عزیز توضیح میدهد.

 

4-کولر گازی اسپلیت چیست وچگونه کارمی کند؟
یکی از رایج ترین نوع کولر گازی نوع اسپلیت بوده که به معنی دوتکه بودن است که واحد یاهمان تکه داخلی همان پانل بوده وتکه یا واحد خارجی کولرگازی اسپلیت توسط یک جفت لوله مسی عایق شده به همراه کابل ارتباط به هم وصل هستند.

 

5-گاز مبرد دستگاه های متفرقه چیست؟
معمولا 99درصد گاز بکار رفته دردستگاهایی متفرقه نوع22است واین درصورتی است گاز جدید 410وراندمان بالا به همراه اینورتر ملاک کم مصرف بودن است.

 

6-ظرفیت کولر گازی بامتناسب بامساحت فضایی که نیاز بردوت دارد؟
1-برای مساحت 32تا37مترمربع از کولر گازی با ظرفیت900 Btu/n
2-مساحت 42تا50مترمربع ازکولر گازی باظرفیت Btu/n10000
3-مساحت 51تا64مترمربع از کولر گازی باظرفیت Btu/n12000
4-مساحت 65تا91مترمربع از کولر گازی با ظرفیت Btu/n14000
5-مساحت92تا117مترمربع از کولر گازی با ظرفیت Btu/n24000 استفاده میشود.

براورد ظرفیت سرمایش مهمترین عامل در خرید کولرگازی مناسب برای محل مورد نظر شماست ظرفیت خنک کنندگی کولر های گازی معمولا Btu/nحساب میشوند Btu/nواحد اندازه گیری انرژی گرمایی در صنایع سرمایش وگرمایش می باشد در تعریف هر Btu/nمیزان گرمایی است که دمای چوند اب رادر فشار یک اتمسفر یک درجه از60درجه فارنهایت به 61درجه فارنهایت برساند

 

7-شارژ گاز چقد هزینه دارد؟

اگر شارژ گاز از نوع فریون 22باشد وبه صورت تکمیل سالی یکبار باشد در حدود 40هزار تومان است اما اگر کولرگازی کامل گاز خالی کرده شارژ گاز بین 60تا90هزار تومان است.

 

8-درصورت لوله کشی در ارتفاع چه کارفنی بایدصورت گیرد؟

درصورت لوله کشی در ارتفاع 7متر می بایست یک یا دو تله روغن (اویل تراپ)بسته به متراژ عمودی اجرا کرد .

 

9-برق خانه ما تک فاز است ایا میتوان کولر گازی نصب کرد؟

بله ساختمان های نوساز ویا کمتر از 15یال عمدتادارای کنتور برق جدید وامپر 25یا32هستند که اصلا مشکلی برای نصب نخواهند داشت .

 

10-گارانتی وپشتیبانی به چه معنابوده وچه مواردی راشامل می شود؟

ضمانت گارانتی به زبان فارسی درمورد کولر گازی به شرح زیراست:معمولا شرکت ها 18تا24ماه قطعات فنی خودرا ضمانت کرده ودراین مدت هرگونه مشکلی برای قطعات کولرگازی ازجمله فن ها شیرها برد الکترنیک وسنسور ها پس اید قطعه تعویض میشود همچنین مدت ضمانت کمپروسور کولر های گازی 5سال می باشد .

11-در اصل باید کولرگازی انتخاب ونصب شود که بسته به فضا بتواند زمان استراحت برای موتور بدست اید پس در انتخاب کولر گازی فضای ما تعیین کننده است نه انتخاب ما.

 

12-اینورتر چیست ؟چرا اینقدر مهم است.؟اصلا مهم است؟
اینورتر هیچ ربطی به کمپورسور ندارد وکاملا مجزا است اینورتر بودن قابلیتی است که به واسطه ای یک برد الکترونیکی به کمپورسور اضافه می شود وتمام کمپورسور میتواند از اینورتر بهره برد درکولرهای غیراینورتر زمانی که دمای محیط به حدی دلخوهی که دردستگاه داده ایم یکی از مواردی که باعث بالا رفتن برق میشود شرول یک موتور است که جریان بالای رااز منبع تغذیه می کشد اصلا همین روشن خاموش شدن پیوسته کمپرسور باعث مصربیش ازحد برق میشود حال وقتی موتور نیاز به روشن شده های پی درپی نداشته باشد مصرف برق دستگاه به شدت کاهش می یابد وهمین موضوع باعث معروف شدن کولرهای اینورتر شده است در فناوری اینورتر تا 60درصد در مصرف انرژی صرفه جویی میشود .

 

خرید کولرگازی

 

13-بهEERدقت بکنیم یا نکنیم؟
حتما دقت کنیم :این فاکتور به معنای میزان بهره وری انرژی الکتریکی (Energy Efficic ncy Ratio)است ازاین معنا میتوان فهمید کولرگازی مورد نظر چه مقدار ازانرژی الکتریکی رابه سرمایشی تبدیل میکند به هرمیزان کهEERبیشتر باشد دستگاه خنک کننده نیز خواهیم داشت.

 

 

14-پرتاب باد دقیقا یعنی چه؟
خیلی ساده است یعنی یک کولرگازی تاچه فاصله ای می تواند باد خنک راانتقال دهد به همین سادگی معمولا فروشنده ها از عدی برحسب متر استفاده میکنند پرتاب بار این کولر 10متر است وان یکی 20متر پرتاب باد دارد مسلم است پرتاب باد بیشتر به معنی بهتر بودن کولرگازی است کولر با حداقل پرتاب باد10متر تهیه کنید .

 

خرید کولرگازی

 

15-راستی میزان صدای کولر از ابتدا مشخص است؟
کولری بخرید که صدای کمتر تولید کند که هنگام مهمانی یامهمتر از آن درحین خواب محیط ارامی داشته باشید و از آن آرامش بگیرید چطور بدانیم یک لوله کم صدا است خیلی ساده میتوان به دسی بل(db)کولر دقت کرد کمتر بودن این شاخص به معنای کم صداتر بودن است این عدد را به همه سازنده ها در کاتالوگ محصول خود عنوان می کند.

 

خرید کولرگازی

 

 

درباره نویسنده
...

banehsplit_admin

مطالب مرتبط
لطفاً افزونه Chat It را نصب و فعال کنید!
0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *